Cizí postavy

Rendor Tichý

Rasa Člověk
Povolání Chodec
Úroveň 10.
Životy 55
Síla 15/+2
Obratnost 12/ 0
Odolnost 12/ 0
Inteligence 15/+2
Charisma 14/+1
Přesvědčení Zmatené dobro

 

Rendor je známí jako strážce karavan a různých výprav. Nikdy za své činy nežádá peníze, ale kus dobrého masa nikdy neodmítne. Chodí zahalen a nikdy toho moc nenamluví a proto je přezdíván Tichý. Když nemá co na práci poflakuje se  různých hospůdkách. Nikdy nedělá nic zbytečně a vždy si vše dobře rozmyslí než něco učiní. Mezi lidmi je oblíbený, pro svou poctivost, Ale spousta jich nezná jeho stinou stránku.

 

Slim


 

Teon

 

Rasa Barbar
Povolání Mág
Úroveň 12
Životy 38
Síla 10/ 0
Obratnost 9/-1
Odolnost 11/ 0
Inteligence 18/+3
Charisma 15/+2
Přesvědčení Zákonné zlo

 

Teon je hnusný, podlý a krvežíznivý mág. Jeho oblíbenou hrou je chytit si nějakého nebohého vesničana a potom ho pustit do svého bludiště. Ze svého balkónku pak sesílá na nebožáka hrozná kouzla. Jeho krutost nezná mezí. Hodně dobrodruhů se ho snažilo zabít, ale většinou byli usmaženi a v lepším případě vyvázli jen se ztrátou sluchu, zraku nebo řeči. Za jeho mrtvolu byla dokonce vyhlášena odměna 1000 zl.

 

Slim


Herdek Kobliha

Rasa Hobit
Povolání Pyrofor
Úroveň 14.
Životy 64
Síla 5/-3
Obratnost 17/+3
Odolnost 15/+2
Inteligence 14/+1
Charisma 11/ 0
Přesvědčení Neutrální

 

Pyrofor cestující od města k městu , ve kterých prodává své šílené výrobky. Herdek si jde jen za svým ziskem, nijak zvlášť ho nezajímá jak budou s výrobky kupující spokojeni. Jeho největším trápením je jeho manželka, kterou si musel vzít proto, že prohrál sázku s mazaným čarodějem. Nejraděj by se jí zbavil, ale dohoda mu nařizuje se o paní Koblihovou dobře starat a pečovat o ní až do konce jeho života. Alespoň v každém městě rozkřikuje, že její manžel dorazil do města a prodává skvělé výrobky a tím se Herdekovi dobře vydělává.

 

Slim